: : ÚVOD - Co předcházelo myšlence založit ATELIER S : :

ATELIER S založila Simona Dvořáková (roz. Němcová), narozena 17. 4. 1979 v jižních Čechách.
Navštěvovala ZŠ v Bechyni a v 5. třídě byla přijata na 7-mi leté Gymnázium v Týně nad Vltavou. Po 5-ti letech se jí studium zdálo již příliž dlouhé a hlavně "nezáživné" , postrádalo umělecké vyžití / od 1. třídy hrála na klavír, ráda malovala .. ./. Nakonec se jí podařilo zdolat rozdílové zkoušky na Střední soukromou výtvarnou školu v Písku, kde se po 4 letech stala absolventkou oboru "Návrhářstvi a modelářství oděvů".
Po roční pauze byla přijata na Pedagogickou fakultu obor "Učitelství pro 1. stupeň ZŠ" v Č. Budějovicích. Toto vzdělávací zařízení je bohužel nucena po dvou letech úspěšných studií ze zdravotních a osobních důvodů přerušit a už nikdy na něj nenaváže.
Jen diky tomu však dostane příležitost graficky zpracovávat firemní materiály ve společnosti svého otce a začne pomalu objevovat pro ni dosud skrytá tajemství počítačové grafiky. To bylo její vůbec první setkání s informační technologií jako kreativním nástrojem. Mezi tím se stane mamkou malé holčičky Natálky, ale jeji zájem o počítačovou grafiku neustává ba naopak!
V roce 2005
absolvuje roční kurz "Interaktivní design" na Institutu Digitalních Médií v Praze. Seznámí se zde s obory jako jsou grafický a webový design, fotografie, typografie, vizualní komunikace... Zúčastní se také semináře "CORPORATE IDENTITY PRO DESIGNÉRY" pořádaného IDM, kde přednáší dva přední odborníci v oblasti grafického designu Pavel Zelenka a Ondřej Kafka. Během studia se jen utvrdí v tom, že její obrovské nadšení pro věc je trvalého charakteru. Rozhodne se, že musí učinit něco, co by jí umožnilo se danému oboru dále věnovat a zároveň se jím živit.
Začala tím, že si jako závěrečnou práci na IDM zvolila Corporate Identity a vytvořila své "budoucí společnosti" jednotný vizuální styl ....
V současné době podniká jako OSVČ v oboru Grafického a Webového designu pod názvem " Simona Dvořáková - ATELIER S".
Její snahou je zároveň zviditelnit se postupně na trhu se svou nově vznikající značkou "Butterfly". S tou se můžete seznámit v jejím E-shopu. Jedná se o originální grafické návrhy aplikované na trička, mikiny, i dětský textil atd. >> vše je samozřemě neustále ve "vývinu".

Přeji příjemnou návštěvu

 

 

HOME Copyright 2007 © Simona Dvořáková - ATELIER S